Korony w laboratorium

Poniżej pokazano jak wyglądają etapy wykonywania koron porcelanowych na podbudowie z tlenku cyrkonu w laboratorium protetycznym.

Na powyższych zdjęciach widzimy gotową konstrukcję nośną koron i mostów wykonaną z tlenku cyrkonu w systemie Lava. Praca obejmuje pełen łuk górnych zębów. Jest osadzona na modelu gipsowym. Technik przystąpi teraz do etapu indywidualizacji koron – nanoszenia i modelowania warstw porcelany.
Widzimy naniesiony materiał w kolorze lekko różowym. Jest to porcelana przed obróbką termiczną. Materiał ten, dostarczany przez producenta w postaci proszku, miesza się z płynem, a następnie taki „mokry piasek” jest nakładany ręcznie przy pomocy pędzelka, warstwa po warstwie. Jest to bardzo żmudna, a jednocześnie „artystyczna” praca, wymagająca najwyższych umiejętności od technika. Po naniesieniu warstwy proszku porcelanowego praca wędruje do pieca, gdzie zamienia się w…
…gotowe tworzywo ceramiczne. Powyższy etap powtarza się kilkakrotnie, nakładając porcelanę w różnych odcieniach i przezierności, aż do uzyskania gotowego efektu:
Kategoria: Jak wykonuje się korony? | Tagi: , ,